BLOG

Jak přežít v 21. století?

Věda a technologie se vyvíjí závratným tempem, nejrychleji v lidské historii. Jak je tedy možné, že stále více lidí trpí
chronickými či vážnými nemocemi? A to nejen těmi tělesnými…

V tomto blogu se snažíme shrnout nejčastější příčiny psychických problémů a spouštěče, které mohou ovlivnit naši psychickou kondici.

V poslední době kolem sebe vnímáme, že psychickými problémy trpí už i malé děti a zejména dospívající mládež je neohroženější. Jak poznat varovné signály a jak jim pomoci od počátečních psychických problémů? 
ANTIDEPRESIVA

Antidepresiva neléčí příčinu, která depresi vyvolala, ale správné antidepresivum může být velmi užitečné.

Čtěte více
Sebepoškozování u dětí je na vzestupu.

Sebepoškozování se stává se mezi vrstevníky skoro trendem. Denně musí přijímat velké množství informací a přestávají to zvládat. Bolest jim pomáhá vše zpracovat. Jedná se o volání o pomoc. Dítě říká: „Mami, tati, nezvládám to.“

Čtěte více
S menopauzou můžou přijít i deprese.

Menopauzu provází spousta příznaků, které se projevují v různé míře. Mezi nejčastější příznaky menopauzy patří nepravidelná menstruace, návaly horka, problémy se spánkem…, ale i podrážděnost, změny nálad až deprese.

Čtěte více
Tréma

Tréma je běžnou součástí našeho života. Pravděpodobně každý z vás proto trému už někdy zažil. Jedná se o strach z neúspěchu a veřejného ponížení.

Čtěte více